Szerettem
Írta: iytop Dátum: Június 25 2026 09:21:46
Szerettem amióta csak eszemet tudom,
Az átlátszó nyári eget,
A kibontott fűzt,
Szivárványokat a sziklák felett,
Vagy a mély erdőket.
Mindent a fagyott fehér dér alatt,
Szerettem a szakadékokat,
Látni a délibábokat,
Vagy a hegygerinceken
A gömbvillámok kerek huncut játékát,
A darvaknak repülését,
A magaslatok békéjét,
A fenyők merészségét,
A felhők piheségét.
Szerettem a tiszta szerelmet,
Piros virágot a fülem mellett
És szívemben az égést,
A figyelésben fehér ártatlanságot
És mellkasomban a sok szüntelen hangot.

Teljes hír