Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikMájus 14 2025 09:09:32
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 23
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,213
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
Váltás a VERSEK főoldalára P R Ó Z Á K
Vacsora a Pokol vendéglőben
_

Radmila Markovity: Vacsora a Pokol vendéglőben
Amikor az általános középiskola elkezdte a tanítást a tanári karnak voltak olyan tagjai is, akik a nyolcosztályos elemi iskolából kerültek át hozzánk. Az egyik Kishegyesről, a másik Feketicsről lett
A tantestület tagja, de ezek a tanárok az igazgatók rémei voltak. Mindenbe belekötöttek, okoskodtak feleslegesen, feljelentést tettek, persze alaptalanul. Mikor megszabadultak tőlük, örömükben azt mondták, hogy ezt meg kell ünnepelni.
Vacsorázni hívtak a Pokol nevezetű étterembe. Vígasztalt az egyik igazgató.
- Sebaj! Ez a kezdet. Megjárod majd a pokol kínjait is. Ne félj!
- Félek én! Ti férfiak nem tudtatok kijönni velük, mi lesz velem?
- Kuncogtak kajánul, meg örömmel.
Akkor is megoldom a problémát valahogy. Ha beletörik a bicskám, legfeljebb elmegyek tanítani, az sokkal hálásabb dolog.
A kettő közül az egyiket úgy nyertem meg magamnak, hogy állandóan valamilyen vezetői beosztást adtam neki. Soha semmi bajunk nem volt egymással. Kivéve az osztálytanácsi összejöveteleket, ahol én védtem a gyerekeket, ő meg nem egyszer azt mondta, hogy amilyen én vagyok, olyanok a gyerekek is. Nem engednek a maguk igazából.
- Na látod drága kollegám, hiszen az a célunk, hogy önálló ifjakat neveljünk, akiknek véleményük van, és nem bólogató Jánosok. Egyetértesz velem?
- Úgyis tied az utolsó szó. Rendben van, megadom az ötöst.
A másikkal már nehezebben ment. Áskálódott, kitalálta, hogy a fizetés kárára javíttatom a tantermeket Kishegyesen, ahol még olajos padlók voltak, néhol akkora lyukakkal, hogy egy anyakoca megfialhatott volna benne. Meg azután mondjam én meg neki, hogyan csinálja ő meg a tanmenetet.
Kezdtem kifogyni a béketűrésemből, és nem valami kedves hangon válaszoltam neki.
- Tudod te hogy miket beszélsz? Először is ha valakinek szüksége van a pénzre, az többek között
én vagyok. Csak nem képzeled, hogy a fizetésem kárára dolgozok. A pénz, amin javíttatom a tantermeket a község biztosította, azzal, hogy másra nem költhetjük el, csak adaptációra. Ha annyira nem bírod elviselni, hogy nem te vagy az igazgató, egy szavadba kerül, és én rögtön átadom neked a helyemet. Ami meg a tanmenetedet illeti, hány éve tanítasz az iskolában?
- Sok éve dolgozok már.
- Ha ennyi év alatt nem tanultad meg, hogyan kell elkészíteni egy tanmenetet a saját tantárgyadból, akkor nekünk nem sok mondanivalónk van egymásnak. Helyetted szégyellem magam a kezdő kollegák előtt.
Nem válaszolt. Nem vitatkoztunk többet. A munkáját becsületesen elvégezte. Végül egész jól kijöttünk egymással.
Hozzászólások
gyongyszem555 - július 02 2015 22:56:27
Rendelkeznie kell az embernek olyan tulajdonságokkal, hogy minden helyzetet kezelni tudjon. Meggyőző érvekkel alátámasztva, diplomatikusan reagálva, általában minden embert meg lehet győzni az igazunkról. Ugyanakkor tudni - érteni - kell az emberek "nyelvén" beszélni, Te jól csináltad drága Marám.

Szeretettel olvastalak és gratulálok!
Évismiley
Radmila - július 04 2015 18:52:59
Drága Évikém!

Nagyon szépen köszönöm az elismerésed.

Szeretettel ölellek: Mara
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2025. május 14. szerda,
Bonifác napja van.
Holnap Zsófia napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

bozoeva
13/05/2025 13:51
Én is, - Üdvözlök MINDENKIT! Szeretettel: bé.
KiberFeri
05/05/2025 14:28
Üdvözlők mindenkit!
KiberFeri
03/05/2025 12:51
Üdvözlők mindenkit!
2xistvn
03/05/2025 10:52
szép napot !!!smiley
KiberFeri
02/05/2025 07:50
Üdvözlők mindenkit!
KiberFeri
30/04/2025 14:29
Üdvözlők mindenkit!
KiberFeri
30/04/2025 14:28
Üdvözlők mindenkit!
vali75
27/04/2025 18:06
Szép napot kívánok!
KiberFeri
23/04/2025 17:29
Üdvözlők mindenkit!
KiberFeri
10/04/2025 10:08
Üdvözlők mindenkit!
iytop
06/04/2025 13:29
Kint hull a hó, talán ebben rejlik az igazi áprilisi tréfa ! Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
06/04/2025 08:40
Üdvözlők mindenkit!
vali75
06/04/2025 06:58
Szép napot kívánok!
KiberFeri
05/04/2025 13:47
Mindenkit üdvözlők!
KiberFeri
02/04/2025 15:19
Üdvözlők mindenkit!
Minden jog fenntartva napkorong.hu 2007-2009.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes