|
Vendég: 15
Nincs Online tag
Regisztráltak: 2,225
|
|
Önmagamhoz, jóindulattal
Hatvan lettem. Kimondtam. Nem fájt.
Csak egy kicsit roppant belül valami.
Azt mondják: középkor vége, öregkor start,
kár, hogy erről engem nem kérdez meg senki.
Száguldanak az évek, én meg keresem
a szemüvegem… rajtam van, persze, hogy rajtam.
Mit az ég kijelölt, járom a sorsutam,
néha botladozva, de stílusosan, bátran.
Hajam deres lett, időjárás-jelentés,
térdem előre szól, mikor jön az eső.
A hátam emlékeztet: „ne hidd már el,
hogy húsz vagy”, de azért még kísérletező.
Kicsit nagyot hallok, de ez praktikus,
nem hallom meg mások ostobaságát.
Ami számít, az elér hozzám úgyis,
többit kiszűri a kor... hatékony váltás.
Hatvan év tapasztalat, nem fér el zsebben,
ráncokban hordom, nem titkolom én.
Ha öregség ez, hát legyen ilyen,
önirónia, derű, és még mindig remény.
Siófok, 2026. március 8. - Gránicz Éva - |
|
|
- június 25 2026 09:36:34
Éva kedves! Ez igen, ez aztán a "nagy születésnapi vers!
Szépen írtad, jól írtad meg és benne is van minden, ami ezt magadnak is feledhetetlenné teszi. Beleadtad a lelked, szíved, eszed, jó érzésed... Magadnak és az olvasóknak állitottad ezen sorokat, de ez igy van jól.
Kivánnám, hogy legyen meg ezen köszöntő duplája is... Mivel az életben ez nem lehet, viszont kivántam neked, kérlek vedd humorosra én is humornak szántam, amikor leírtam...
Azért az jár neked, hogy az én Istenem, sokáig éltesen!!!
Verseddel, tőlem aranyérmet nyertél, melyet most a nyakadba is akasztottam.
Poétaöleléssel, főhajtással és barátsággal, elismeréssel és kalapemeléssel & a legmélyebb alázatos és hódolatteljes tisztelettel: vivát, vivát, vivát!
jocker/Kíber/Feri
Az Isten éltesen! |
|
|
| Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
|
|
|
Ma 2026. június 25. csütörtök, Vilmos napja van. Holnap János, Pál napja lesz. |
|
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni
|
|